Dodany: 2011-12-30 12:31:37
images/dzieci na zajeciach plastycznych.jpgf2d23.jpg Podobno w każdym z nas jest artysta. Nawet jeśli to prawda, to jednak zdolności tego typu ujawniają się w bardzo nielicznych przypadkach. Dlatego też, już od najmłodszych lat warto posyłać dzieci na najrozmaitsze zajęcia dodatkowe, jak choćby te plastyczne, które organizuje cyklicznie każde przedszkole wawer, dla swoich podopiecznych.

Dodany: 2011-12-30 12:28:17
images/dziewczynka na placu zabaw.jpg8ce54.jpg Dawno minęły już czasy, gdy placówki takie jak przedszkole wawer, były tylko „przechowalniami” dzieci, podczas kiedy ich rodzice pracowali. Obecnie, również dzięki zasadzie wolnej konkurencji, prześcigają się one w organizowaniu dodatkowych, ciekawych i rozwijających dla dzieci zajęć.

Dodany: 2011-12-30 12:21:49
images/dzieci w szkole.jpg6bf7e.jpg W czasach postępującej globalizacji nie sposób sobie poradzić, nie znając choćby jednego języka obcego – a powoli także dwa czy nawet trzy stają się standardem. Ze względu na to, ąe umiejętności językowe najintensywniej rozwijają się w wieku wczesnodziecięcym, placówki takie jak przedszkole wawer, coraz częściej oferują dodatkowe zajęcia, na których mogą być one stymulowane i kształtowane.

Dodany: 2011-12-30 12:19:17
images/dzieci w kółeczku.jpgc038a.jpg Powszechnie wiadomo, że każdy człowiek powinien umieć wysławiać się ładnie i poprawnie. Niestety nie jest to możliwe, jeśli w dzieciństwie nie nabędziemy dobrych nawyków z tym związanych, zwłaszcza jeśli z pewnych względów anatomicznych, mamy problemy z dokładnym artykułowaniem głosek. Dlatego też przedszkole wawer stara się jak najwcześniej te trudności rozpoznać i korygować, organizując dodatkowe zajęcia z logopedą.

Dodany: 2011-12-30 12:17:00
images/dziewczynka z pieskiem.jpg9de93.jpg Każda zmiana w życiu małego dziecka może powodować u niego stres, być powodem do płaczu czy histerii, jeśli wcześniej odpowiednio go do tego nie przygotujemy. Przykładem takiego zdarzenia może być uczęszczanie do placówki takiej jak przedszkole wawer. Tutaj napięcie wynika zwykle z kilku powodów: nowe miejsce, opiekuni, koledzy a także długotrwale (z perspektywy dziecka) rozstanie z rodzicami, z którymi do tej pory przebywało niemal cały czas.