Dodany: 2010-07-14 14:13:33

Dla bezpieczeństwa naszych maluchów – Foteliki samochodowe.Ponieważ podróżowanie samochodem to codzienność, nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie, czasami bowiem rutyna sprawia, że zapominamy o pewnych podstawach.

 

W przypadku przemieszczania się samochodem, musimy pamiętać o bezpieczeństwie naszych dzieci – musimy posiadać Foteliki samochodowe. Chociaż wydaje się to być kwestią oczywistą, wcale tak nie jest – ile bowiem razy zdarza nam się zobaczyć pasażerów samochodu z małym dzieckiem na kolanach? Za często.

 

Wynika to często z oszczędności miejsca i pieniędzy – bo ludziom wydaje się, że przecież nic się nie stanie, skoro jadą ostrożnie. Nic bardziej mylnego. Foteliki samochodowe ratują nieraz życie i zdrowie naszych pociech. Poza tym, ich posiadanie nie jest kwestią wyboru, a obowiązku. Chcąc uniknąć ogromnego mandatu, musimy posiadać fotelik dostosowany do potrzeb naszego dziecka. Trzeba bowiem wiedzieć, ze Foteliki samochodowe występują na przykład w różnych rozmiarach, dostosowanych do wieku i wagi dziecka. Kupując taki fotelik, powinniśmy przedtem sprawdzić, czy przeszedł on wszystkie wymagane testy i jednocześnie jakie uzyskał noty – pomagają w tym specjalne rankingi fotelików, publikowane na stronach internetowych lub portalach przygotowanych przez producentów produktu.

 .

Nick: