Dodany: 2012-11-09 13:17:27

 

Czym są pomiary powykonawczeJedną z czynności ścisłe związanych z pracą jaką każdego dnia podejmuje geodeta wrocław jest wykonywanie pomiarów powykonawczych. Jest to w zasadzie forma kontroli tego jak zostały wykonane prace, czy należycie dobrze czy nie.

 

To jedna z najważniejszych części pracy, to ponowne ustalanie czy projekt jest właściwie zrealizowany, wykreślony oraz wytyczony, bez tego nie można oddać budynku do użytku ani pozwolić na zamieszkanie w nim ludzi tudzież inne zagospodarowanie zaznacza geodeta wrocław.

 

W swojej pracy geodeta wrocław musi zajmować się bardzo ważnymi i odpowiedzialnymi zadaniami, jednym z nich jest kontrola powykonawcza. Ten zabieg geodezyjny dotyczy kontroli budynków i sieci uzbrojenia terenu. Polega ona na wykonaniu pomiarów i porównaniu ich z tymi , które są umieszczone w projekcie i danymi wynikającymi z pomiarów zebranych przy tyczeniu budynków. Tego typu pomiary są wielce istotne dla końcowej oceny, nie wolno ich zaniedbać, gdy w danych coś się nie zgadza osoby odpowiadające za projekt mogą mieć poważne problemy, konsekwencje mogą zaprowadzić nawet przed sąd..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są pomiary powykonawcze
Nick: