Dodany: 2012-11-09 13:06:24

 

Aktualizacja map zasadniczychMapa zasadnicza to mapa stanowiąca główną i najważniejszą mapą w kraju. Przedstawia ona mapę kraju włącznie z jego rozmieszczeniem i planem. Jest ona aktualizowana raz na jakiś czas, mniej więcej wówczas , gdy w terenie kraju zajdą znaczące zmiany.

 

Trzeba je nanieść na mapę, żeby nie było braków informacyjnych, tłumaczy geodeta wrocław. Mapa zasadnicza ma naniesione obiekty typu: ewidencja gruntów(katastry), zagospodarowanie terenu(ulice, drzewa, parki, zieleńce), uzbrojenie terenu, ukształtowanie terenu(Rzeźba, wysokość itp.).

 

Mapy zasadnicze są bardzo ważne, na ich podstawie czynione są wszelkie plany zagospodarowania terenu czy to o charakterze gospodarczym czy jeszcze innym. Zwłaszcza cel gospodarczy jest bardzo ważny ma wpływ na rozwój infrastruktury komunikacyjnej, tłumaczy geodeta wrocław. W mapach zasadniczych najważniejsza jest dokładność i aktualność, to one stoją na pierwszym miejscu już od dawna. Wymagania stawiane przed geodetami w tym zakresie są szerokie, dzięki nawigacji można szybko wszystko uzupełnić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Aktualizacja map zasadniczych
Nick: