Dodany: 2012-10-02 11:44:04

Czym charakteryzują się systemy solarne jedno obiegoweW życiu każdego z nas ważna jest energia i to w jaki sposób się ją pozyskuje. To ważne, by każda energia była co najważniejsze – wydajna i tania, bo to również jest dla nas ważne. Dlatego też wielu z nas decyduje się na energię, która jest dziś uznawana za najtańszą, a więc energię słoneczną.

 

Aby jednak pozyskać to ciepło z tejże energii i przerobić to na energię elektryczną, potrzebne są nam kolektory prozniowe. Kolektory prozniowe to system, który pozwala na stworzenie energii, która z kolei obiega nasz dom, czy inne miejsce, które zaopatrujemy w energię pozyskaną ze słońca. Systemy , które tworzą energię ze słonecznych promieni to przede wszystkim pierwsze jakie pojawiły się na rynku a więc kolektory prozniowe z zastosowaniem systemu jedno obiegowego.

 

System jedno obiegowy oznacza, że ciepło wytworzono jest dla jednego obiegu, aby ogrzać dom następny raz po raz kolejny musi zostać wytworzone ciepło z energii słonecznej. Takie jedno obiegowe systemy są najstarsze na rynku, choć nie są one najbardziej wydane i nie tak ekologiczne jakimi miały być w założeniu. Kolektory prozniowe do systemu takiego jedno obiegowe są takie same jak i do systemów wielo obiegowych z tą różnicą, że reszta elementów takiej instalacji solarnej jest inna i inaczej współgra ze sobą..

Nick: