Dodany: 2012-10-02 11:40:36

Z jakich elementów składają się instalacje solarneW każdej instalacji czy jest to instalacja wodna, czy też inna instalacja – najważniejsze jest to by każdy element ze sobą współgrał. Jednak, aby tak się stało – muszą być one odpowiednio dobrane.

 

Instalacja solarna złożona jest między innymi z takich elementów jak kolektory prozniowe, jak ważne przetworniki, które działają na przetworzenie światła w ciepło, jest też element zabezpieczający, a także czynnik aktywujący. Każda instalacja ma to do siebie, że jej elementy – każdy z nich odpowiedzialny jest za coś innego.

 

Kolektory prozniowe czy przetworniki, jeśli zostaną źle zamontowane, nie w tej kolejności, w której jest to wskazane – cała instalacja nie będzie działała. Kolektory prozniowe i cała instalacja, składa się w zależności od rodzaju instalacji i stopnia jej rozbudowy z wielu elementów zbudowanych z różnych materiałów. Różnorodność tych materiałów jest ważna, jeśli okaże się, że takie materiały budujące takie elementy są rzeczywiście przewidziane, czy to dla przetworników, czy też dla elementów jak kolektory prozniowe..

Nick: