Dodany: 2011-12-30 12:28:17

 

Zajęcia z rytmikiDawno minęły już czasy, gdy placówki takie jak przedszkole wawer, były tylko „przechowalniami” dzieci, podczas kiedy ich rodzice pracowali. Obecnie, również dzięki zasadzie wolnej konkurencji, prześcigają się one w organizowaniu dodatkowych, ciekawych i rozwijających dla dzieci zajęć.

 

Przedszkole wawer prowadzi dla chętnych maluchów chociażby lekcje rytmiki. Na czym one polegają i do czego mogą być dziecku przydatne? To bardzo proste. Najczęściej są na nich kształtowane i ćwiczone elementy małej i dużej motoryki, świadomość własnego ciała i kontroli nad jego ruchami, wyczucie rytmu.

 

Z racji wieku podopiecznych, wszystko odbywa się w formie zabawy przy muzyce – najczęściej wykonywanej przez samego prowadzącego (co jest elementem przygotowania zawodowego kadry pedagogicznej, jednostek takich jak przedszkole wawer). Zajęcia z rytmiki są dla maluchów o tyle ważne, iż to głownie od sprawności ich ruchów (głownie tych z zakresu małej motoryki czyli pisania i malowania) w dużym stopniu zależy ich późniejszy strat szkolny. A przy okazji dzieci rozładowują energię w konstruktywny sposób..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zajęcia z rytmiki
Nick: