Dodany: 2011-12-30 12:19:17

 

Zajęcia logopedyczne Powszechnie wiadomo, że każdy człowiek powinien umieć wysławiać się ładnie i poprawnie. Niestety nie jest to możliwe, jeśli w dzieciństwie nie nabędziemy dobrych nawyków z tym związanych, zwłaszcza jeśli z pewnych względów anatomicznych, mamy problemy z dokładnym artykułowaniem głosek. Dlatego też przedszkole wawer stara się jak najwcześniej te trudności rozpoznać i korygować, organizując dodatkowe zajęcia z logopedą.

 

Przedszkole wawer, tak jak i inne placówki tego typu, mają w swą działalność integralnie wpisaną współpracę ze specjalistami z dziedziny logopedii, którzy obowiązkowo muszą przebadać pod kontem poprawności wymowy i artykulacji dźwięków mowy każde dziecko, jeszcze przed jego rozpoczęciem obowiązku szkolnego lub w pierwszych miesiącach nauki. Dzięki temu, iż przedszkole wawer umożliwia przez to wczesne rozpoznanie trudności, łatwiej też interweniować i korygować ewentualne problemy z wysławianiem.

 

Placówki publiczne zwykle organizują zajęcia logopedyczne nieodpłatnie, ale dość rzadko, ze względu na ograniczona liczbę specjalistów z rejonowych poradni psychologiczno-pedagogicznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zajęcia logopedyczne
Nick: