Dodany: 2011-12-30 12:13:16

 

Czym są przedszkolne programy nauczaniaCechą charakterystyczną każdej działającej we współczesnym świecie jednostki organizacyjnej, jest posiadanie przez nią pewnych wyznaczonych z góry do osiągnięcia celów. W szkołach i innych placówkach edukacyjnych bądź wychowawczych, noszą one nazwę programów. Także przedszkole wawer ma swoje, uzależnione od wieku dzieci i poziomu ich wiedzy.

 

Jeśli chodzi o przedszkole wawer, to w przypadku tego szczebla, wytyczane programy nauczania nie zakładają osiągnięcia jakichś konkretnych efektów w postaci wiadomości i umiejętności, typowych dla dalszych etapów kształcenia. Tutaj dzieci są jednak stopniowo wprowadzane w zasady współżycia społecznego, działania w grupie, podstawowe czynności samoobsługowe i higieniczne.

 

Takie też postulaty znajdują się w ramowych plamach nauczania podobnych placówek. Przedszkole wawer ma głownie pod tym względem przygotowywać malucha do dalszego procesu nauki oraz wpoić zasady panujące w szkołach jako takich. Ponadto kształtować ono powinno niektóre umiejętności manualne (sprawność ręki) oraz motorykę całego ciała..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są przedszkolne programy nauczania
Nick: