Dodany: 2011-12-30 12:09:08

 

Charakterystyka przedszkoli prywatnychObecny świat charakteryzuje się postępującą komercjalizacją życia. Także obszar edukacyjny zaczął podlegać w naszym kraju prawom wolnego rynku i konkurencji. przedszkole wawer jest tego najlepszym dowodem, gdyż kształcenie prywatne można już od tego momentu rozpocząć, kończąc na dyplomie uczelni wyższej.

 

Prywatne przedszkole wawer dość znacznie różni się od placówek państwowych. Pierwszą i najważniejszą jest kwestia nakładów finansowych, jakie rodzice muszą ponieść, posyłając tam swoją pociechę. Opłatami obity jest tam całościowy czas pobytu dziecka oraz towarzyszące temu elementy – przybory, ewentualne podręczniki, wyżywienie, zajęcia dodatkowe, wycieczki itp., a także czesne, z którego przedszkole wawer się utrzymuje.

 

Nie ukrywajmy jednak, że w większości przypadków jednostki takie, mają znacznie lepszą i bogatszą ofertę edukacyjną, niż te publiczne, do których dodatkowo bardzo trudno dziecko zapisać. Przedszkola prywatne dają także możliwość wyboru toku nauki wedle określonych koncepcji i teorii pedagogicznych, które nie są wykorzystywane w szkolnictwie państwowym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Charakterystyka przedszkoli prywatnych
Nick: