Dodany: 2011-12-30 12:02:20

 

Ile kosztuje przedszkoleNiedawny kryzys finansowy oraz coraz wyraźniejsze widmo kolejnego, zmuszają wszystkich do szukania oszczędności wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Są jednak obszary, na które po porostu trzeba przeznaczyć pewną kwotę, takie jak choćby rachunki, jedzenie czy przedszkole wawer dla naszej pociechy, jeśli nie mamy pod ręką babci lub cioci, która by się nim zajęła.

 

A niestety przedszkole wawer nie jest wydatkiem małym, czy jeśli jest placówką prywatną czy publiczną. Po pierwsze do państwowej jednostki bardzo trudno zapisać dziecko, bo liczba miejsc jest ograniczona a konkurencja niezwykle duża.

 

A i tam rodzice opłacać muszą obiady, przybory szkolne czy dodatkow e godziny pobytu (bezpłatnie zapewnionych ich jest pięć a większość osób pracuje na pełen etat). Prywatne przedszkole wawer jest z kolei znacznie droższe, gdyż tam ponosić trzeba całość kosztów utrzymania dziecka w placówce (wyprawka, wyżywienie, pobyt, dodatkowe zajęcia) oraz samo czesne. W skali miesiąca kwota potrzebna na ten cel zaczyna się od około pięciuset złotych i rośnie wraz ze standardem jednostki, a często też wiekiem dziecka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ile kosztuje przedszkole
Nick: