Dodany: 2011-12-30 11:49:15

 

Czym jest przedszkoleW czasach gdy człowiek nie wpadł jeszcze na pomysł wynalezienia szkoły, dzieci zdobywały wiedze o świecie od rodziców, ale i innych osób dorosłych. Już wtedy organizowane były bowiem grupy maluchów, spełniające to samo zadanie co dziś przedszkole wawer – uczyły jak sprostać codziennemu życiu a także dawały okazję do wspólnej zabawy.

 

Dziś przedszkole wawer jest jedną ze zinstytucjonalizowanych form, sprawowania dziennej opieki zbiorowej nad dziećmi. Rodzice mogą pozostawić tam pociechę pewni o jej bezpieczeństwo. Ponadto, dzięki licznym zajęciom dydaktycznym, poprzez zabawę wpaja się maluchom pewne zasady współżycia społecznego, których nie poznałyby, nie przebywając w grupie rówieśników.

 

Mimo, iż istnieje możliwość zatrudnienia prywatnej opiekunki, to przedszkole wawer jest opcją i tańszą i lepszą dla rozwoju poznawczego i społecznego dziecka. Dlatego też usługi tego typu placówek (zarówno państwowych jak i prywatnych) cieszą się coraz większa popularnością wśród rodziców. Nic tak bowiem nie stymuluje rozwoju dziecka jak kontakt z rówieśnikami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest przedszkole
Nick: